חינוך.
חקלאות.

רשת בתי הספר
אדם ואדמה

ניצנים | ערבה | תבור | גולן |
חדש! ניצנה

חינוך.
חקלאות.

רשת בתי הספר אדם ואדמה

ניצנים | ערבה | תבור | גולן | בקרוב! ניצנה

תלמידי כיתות ט'-י״ב
מחפשים בית ספר בסגנון אחר?

רשת אדם ואדמה מונה ארבעה בתי ספר בניצנים, ערבה, תבור, גולן ובקרוב ייפתח קמפוס חדש בניצנה.
מה שמייחד את אדם ואדמה היא שיטת  חינוך פורצת הדרך המשלבת חינוך וחקלאות, לימודים לבגרות מלאה, חיי קבוצה, מעורבות בקהילה ומגורים בקמפוס פנימייתי.
אצלנו לומדים התלמידים דרך הטבע והאדמה, במרחבים הפתוחים בין שדות וכרמים, לבגרות איכותית ומלאה, במגמת אגרוטק ב- 4 שעות לימוד ביום. מידי בוקר יוצאים התלמידים לסייע לחקלאי האזור בעבודת האדמה ובשעות הפנאי הם נהנים משלל פעילויות העשרה, חוגים, טיולים, התנדבות בקהילה, פיתוח כישורים אישיים וחברתיים, ליווי והכוונה לחיים.

אנו מאמינים כי החקלאות היא אבן יסוד משמעותית בעתידנו הלאומי ומתוכה עבודת האדמה היא הבסיס לערכים של מנהיגות, מצוינות ואחריות.

 אדם ואדמה זה לא עוד בית ספר והוא לא דומה לאף בית ספר שאתם מכירים … סקרנים? בוא להכיר מקרוב!

מקומות אחרונים! 

מלאו את פרטיכם
וניצור עמכם קשר!

אדם ואדמה 
 מי אנחנו?

"כי האדם עץ השדה. ככל שיעמיקו שורשיו באדמה – רק השמיים יהיו הגבול ליכולותיו".
רשת אדם ואדמה הוקמה במסגרת ארגון השומר החדש, כתשובה למשבר החינוכי בארץ.
אנו דוגלים בחינוך לערכים ולמצוינות תוך שילוב של עשיה חקלאית, עבודת אדמה וחיבור לשורשים.
שיטת החינוך שלנו משלבת בין משימה ללימוד ונחשבת לפורצת דרך בארץ ובעולם.
תלמידינו, חילונים ודתיים, מגיעים מכל רחבי הארץ וזוכים ליחס אישי, כל אחד ע"פ צרכיו.

אנחנו מאמינים שיש ביכולתו של הדור הצעיר להוביל אותנו לחברה מעורבת, מכילה ומחוברת 
ויודעים שהעצמאות והתושייה הנדרשים בעבודה חקלאית, מקנים לכל תלמיד לא רק חוסן פיזי ומנטלי
אלא גם כלים לחיים משמעותיים ומיומנויות של מנהיגים מובילים, מעורבים ומשפיעים.

העבודה החקלאית

בכל בוקר, עם הזריחה, אנחנו יוצאים כקבוצת משימה לסייע לחקלאים.
אנחנו שותלים, גוזמים, מעדרים וקוטפים במטעים, בחממות, בשדות ובמרחבי הטבע, יחד עם אנשי הצוות שלנו. שיתוף הפעולה עם החקלאים המקומיים מקרב אותנו אליהם, מעניק השראה ומהווה עבורנו מודל לחיקוי.

מצויינות לימודית

אחרי העבודה אנו לומדים לבגרות מלאה במגמת חקלאות בדגש על אגרוטק, לימודי רוח, אנגלית ומתמטיקה, וזאת במשך 4 שעות לימוד בלבד ביום, בצורה ממוקדת ואיכותית. הלימודים מועברים על ידי צוות  מורים מקצועיים שתומכים, עוזרים ואינם מוותרים לנו.

לימודים אחרי העבודה החקלאית מאפשרים לנו להתמקד, להיות בקשב וריכוז ולהבין שכל שיעור חשוב, ללא בזבוזי זמן, וכך למעשה אנו מגיעים להישגים גבוהים.

לצד הלימודים בכיתה, אנחנו שמים דגש על מרכז למידה, על תגבורים ומרתונים לפני המבחנים, על למידה עצמאית ועל הקניית כלים ומיומנויות שתורמים להצלחתנו.

תוכן ערכי

מעבר ללימודי הבגרות, אנו לומדים אחה"צ תוכן ערכי והרצאות מרתקות בנושאי זהות יהודית, ציונות, חברה ישראלית, פילוסופיה, ערבית ועוד לצד חוגי העשרה, אומנות ומוסיקה, יצירה ומלאכה.
במהלך השנה אנו חוגגים יחד חגים ושבתות, יוצאים לסמינרים, סיורים וטיולים. כמו כן, עוברים הכנה משמעותית לשירות הצבאי שכוללת כושר קרבי, דינמיקה קבוצתית והקניית מיומנויות לאורחות ולחיים בכלל.

טיולים נודדים בארץ

במהלך השנה, אנו יוצאים לטיולי שטח בנופיה המרהיבים של ארץ ישראל. אנו מטיילים עם כל הציוד על הגב וישנים בטבע, מבשלים במדורה ולומדים להסתדר בשטח. אנו לומדים על הטבע הארץ ישראלי, על בעלי החיים, הצמחים, ההרים, הגאיות והנחלים ופוגשים גם את אנשי הארץ. הטיולים מגבשים אותנו כקבוצה ויוצרים עבורנו חוויות בלתי נשכחות לכל החיים.

מה התלמידים שלנו אומרים עלינו?